Про нас

    

Постановою Ради Народних Комісарів СРСР 29 липня 1937 року було створено Дослідну станцію «Елітне».

Першим управляючим був Одокієнко Василь Максимович.

Далі із кожним роком Дослідна станція набувала сучасного вигляду все більше і починаючи з 1961 р. була переведена в Дослідне господарство «Елітне», ставши відокремленим базовим господарством інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва.

 З 1964 по 1977 рр. Дослідне господарство «Елітне» очолював Дзюбан Микола Лук’янович. На той час землекористування «Елітного» досягало 3500 га землі, на якій працювало 720 робітників.

Далі з 1977 по 1982 рр. «Елітне» очолює Триполка Михайло Григорович,  з 1983 по 1997 рр. Галай Володимир Никифорович, з 1997 по 2002 рр. Колісник Володимир Іванович, з 2002 по 2013 рр. Лисун Григорій Миколайович.

Сьогодні загальна площа землі в господарстві становить 2033 га, на якій працює 50 робітників. Це люди віддані насінницькій справі, вони шанують традиції та працюють для збереження державності і підтримання високого рейтингу рідного краю.

З травня 2013 року підприємство очолює Орлов Віталій Володимирович.  За освітою – економіст з бухгалтерського обліку і фінансів. Практично весь професійний шлях його пов'язаний з ДП «ДГ «Елітне». З 1999 року Віталій Володимирович працює в господарстві − розпочинав роботу з обліковця тракторного парку, працював бригадиром рільничої бригади, десять років був головним бухгалтером підприємства. Для колективу господарства – це досвідчений спеціаліст з новаторським мисленням, невичерпною енергією та чітким планом розвитку підприємства.

Завдяки згуртованості і професіоналізму колективу кожен рік «Елітне» підкорює нові вершини, досягає високих результатів в насінницькій справі, що відмічається численними дипломами, почесними грамотами, подяками.

У 2008 р. «Елітне» посіло двадцять перше місце в Україні серед підприємств державної форми власності, отримало національний сертифікат «Державне підприємство року» та нагороджене золотою медаллю та дипломом в номінації «За створення нових високоврожайних сортів сільськогосподарських культур».

В 2010 р. за підписами Міністра аграрної політики України та Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин господарство нагороджене дипломом в номінації «Лідер галузі».

З 2014 р. «Елітне» є постійним учасником найбільшої агропромислової виставки в Україні та Східній Європі – «АГРО». За вагомий внесок у розвиток аграрного сектора в 2014 р., 2015 р., 2016 р., 2017 р. Міністерство аграрної політики та продовольства України нагородило Державне підприємство «Дослідне господарство «Елітне» золотими медалями у номінації «Кращий вітчизняний товар року» (насіння сільськогосподарських культур високих генерацій).

В 2016 р. «Елітне посіло 4-місце серед державних і комунальних підприємств України та отримало Золото рейтингу.  

Увесь час з дати створення господарство є виробником насіння сільськогосподарських культур високих генерацій, для чого збудовано і постійно працює 4 зерноочисні лінії потужністю до 150 тонн насіння на добу. А починаючи з 2015 року побудований надсучасний насіннєочисний комплекс на базі Заводу Фадєєва, з використанням обладнання із Сербії, КНР, Німеччини. Даний комплекс включає в себе завод з переробки насіння зернових, зернобобових, технічних культур за ощадною технологією, кукурудзопереробний завод, вузол протруєння та інкрустації насіння, вузол з точної доробки із застосуванням лазерного фотосепаратору та складів зберігання готової продукції. Завдячуючи державно-приватному партнерству ДП «ДГ «ЕЛІТНЕ» та ТОВ «АГРОЕКСПЕРТ» комплекс був побудований і введений в дію в найкоротший термін і на даний час успішно працює.

Господарство є провідним насінницьким підприємством. «Елітнянське» насіння вже відомо не тільки серед вітчизняних виробників, але і набуває популярності на міжнародній арені.

 Близько 50т насіння гібридів соняшнику, яке було поставлено на початку 2017р., успішно вирощується на ланах Казахстанського степу, воно повністю адаптоване під умови вирощування даної агрокліматичної зони і навіть на даному етапі показує дуже високий результат.

Насіння озимого тритикале, яке було придбане партнерами з Німеччини, забезпечило високі та сталі урожаї 2015-2017 рр. при майже стопроцентному вимолоті.

Агрокомпанії з Туреччини зацікавлені в придбанні насіння новітніх гібридів кукурудзи української селекції.

В 2016 році відбувся обмін зразками насіння сільськогосподарських культур з Китайською народною республікою.

Щороку в господарстві відпрацьовуються нові технології вирощування сільськогосподарських культур, закладаються досліди на полях, а також розробляються нові підходи до насінницької справи.

Ми цінуємо наших постійних клієнтів та відкриті до співпраці з новими. Щиро дякуємо Вам за вашу довіру і маємо надію на нашу співпрацю і надалі!

Офіційна (публічна) інформація
Номер телефону або E-mail

Ваш запит надіслан. Наш менеджер зв'яжеться з вами.