Запашна

Купити насіння Запашна

Запашна

Пшениця озима м’яка

Оригінатор - Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.

Рік внесення до Реєстру сортів рослин України -   2014 рік для вирощування в Степовій  і Лісостеповій зонах України.

Апробаційні ознаки. Різновид erythrospermum. Колос з сильним восковим нальотом, при достиганні білий, циліндричної форми, довжиною 8-9 см, середньої щільності. Остюки в верхівці колосу дуже довгі, розташовані під кутом до колосу, зазублені, після колосіння мають біле забарвлення. Колоскова луска ланцетної форми, зубець колоскової луски довгий, середньо зігнутий. Плече колоскової луски скошене, середнє за розміром. Зерно червоне, овальної форми з широким опушеним чубком. Маса 1000 насінин - 42,3 г.

 

Біологічні особливості. Сорт середньостиглий (вегетаційний період 299 днів), відноситься до середньорослого типу, висота рослин складає - 90 см, стебло середньої товщини, міцне, стійке до вилягання з сильним восковим нальотом на верхньому міжвузлі. Форма куща напівпрямостояча. Має високу кущистість і здатен формувати більше 700 продуктивних пагонів на 1 м2. Має підвищену зимостійкість, яка при штучному проморожуванні складає 7,5 балів. В польових умовах толерантний до основних хвороб. В штучних умовах ураження стійкий до сажкових хвороб.

Господарчі ознаки. Високоврожайний сорт. Потенційна врожайність 11,0 т/га.   В конкурсному сортовипробуванні інституту 2008 року урожайність сорту дорівнювала 9,55т/га. Середня урожайність  в 2011р. на 5 ДСС Лісостепу України дорівнювала 7,7 т/га; максимальна - 8,28 т/га в Степу, та 9,10 т/га в Лісостепу.

Якість відповідає вимогам до сильних пшениць. Вміст білка 12,0-14,0%, клейковини – 26 - 28%, сила борошна –380 о.а., об'єм хліба зі 100 г борошна 710 мл.

Агротехнічні вимоги. Сорт універсального типу використання. Придатний для вирощування по різних попередниках, кращі чорний пар, зайняті пари, багаторічні трави, кукурудза на силос за звичайною та інтенсивною технологією, максимальний врожай формує при застосуванні інтенсивної технології та оптимальних доз мінеральних добрив. При вирощуванні необхідно проводити захист рослин від хвороб і шкідників. Насіння перед посівом необхідно протруювати фунгіцидом в суміші з інсектицидом. Строки сівби загальноприйняті для зони.

Норма висіву насіння становить 4,5 млн схожих зерен на 1 га  по пару i 5,0 млн за непаровими попередниками. 

В нас ви можете придбати насіння сорту Запашна за найкращими цінами. 

Корисні посилання:
З усіми сортами пшениці озимої м’якої ви можете ознайомитись на сторінці: Пшениця озима М’яка
Ознайомитись з ціною сорту Запашна можна у Каталозі продукції

Відгуки:

Відгук надіслано Відгук буде опубліковано після перевірки

Номер телефону або E-mail

Ваш запит надіслан. Наш менеджер зв'яжеться з вами.