Оригінатор: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім. Е.М. Ремесла УААН (м. Київ).
Занесений до Реєстру сортів рослин України на 2004 рік для вирощування в Поліській, Лісостеповій та Степовій зонах України.
Біологічні ознаки. Сорт короткостебловий (80-85 см), високо- інтенсивного типу. Середньоранній, вегетаційний період 278-281 день. Високостійкий до вилягання, борошнистої роси та бурої листкової іржі, стікання, проростання та обсипання зерна. Стійкий до посухи. Зимостійкість перевищує середню.
Господарські ознаки: На високому фоні мінерального живлення забезпечує рекордні врожаї. Смуглянка - перший сорт, що за всю історію державного сортовипробування сформував урожай в 114,1 ц/га (Вінницька область, 2002 р.) та 115,2 ц/га (Київська область, 2004 р.).
Якість зерна. Борошномельні та хлібопекарські властивості добрі й відмінні. Зерно містить 13,0-14,4% білка, 28,9-35,8% сирої клейковини, сила борошна 328-343 а.о., об'єм хліба із 100 і борошна 1000-1100 мл, загальна оцінка хлібопекарських якостей 4,0-4,2 бала. Віднесений до сильних пшениць.
Агротехнічні вимоги. Технологія вирощування звичайна як для сортів високо інтенсивного типу. Сорт потребує, добре реагує І витримує високі фони мінерального живлення, формуючи на них високі врожаї. Для забезпечення отримання високих урожаїв зерна необхідно проводити також захист рослин від шкідників та хвороб, особливо після викидання колосу.
З метою отримання високоякісного зерна необхідно проводити третє підживлення сухими азотовими туками чи позакореневе підживлення карбамідом №10-15 у фазі колосіння - молочна стиглість.
Норма висіву насіння 5,0-6,0 млн. схожих зерен на 1 га залежно від зони вологозабезпечення. Сіяти в другій половині оптимальних строків.
В нас ви можете придбати насіння сорту Смуглянка за найкращими цінами.
Корисні посилання:
З усіми сортами пшениці озимої м’якої ви можете ознайомитись на сторінці: Пшениця озима М’яка
Ознайомитись з ціною сорту Смуглянка можна у Каталозі продукції