Гілея

Купити насіння Гілея

Гілея

Пшениця озима м’яка

ОРИГІНАТОР: Інститут фізіології рослин і генетики HAH України.

ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИ в 2014 році для вирощування в зонах Степу, Лісостепу та Полісся України.

БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ: сорт короткостебловий, високоінтенсивного типу, середньоранній. Характеризується високими темпами росту та високою кущистістю. Високостійкий до вилягання, борошнистої роси та бурої листкової іржі, стікання, проростання та обсипання зерна у колосі. Має підвищену зимостійкість та посухостійкість. Різновидність еритроспермум.

ЯКІСТЬ ЗЕРНА: борошномельні та хлібопекарські властивості від­мінні. Зерно сорту Гілея містить 13,5-14,8 % білка, 30,5-34,3% сирої клейковини, сила борошна 355-378 а.о., об'єм хліба із 100 г борошна 1050-1130 мл. Віднесений до сильних пшениць.

ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ: сорт для добрих господарів. На високому фоні мінерального живлення забезпечує рекордні врожаї. За даними оригінатора у роки випробування (2007-2012рр.) середній урожай сорту Гілея становив 92,9 ц/га, що більш ніж на 18,0 ц/га перевищує урожайність національного стандарту.

Урожай зерна в Державному сортовивченні у 40 сортодослідах становив 50,3-99,5 ц/га. Суттєві прибавки урожаю сорту гілея до національного стандарту - до 23,5 ц/га отримано у 24 сортодослідах 15 областей України, що охоплюють зони Степу, Лісостепу, Полісся (Луганська, Харківська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Черкаська, Вінницька, Полтавська, Чернігівська, Київська, Житомирська, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Чернівецька).

Суттєві надбавки врожаю в Державному сортовивченні до національних стандартів 6,4 та 12,8 ц/га отримано в полісській та лісостеповій зонах України.

Максимальний урожай сорту в 2012 році одержано в Маньківській державній сортовипробувальній станції (Черкаська область) – 99,5 ц/га та 93,0-94,9 ц/га в 2011 та 2013 роках у Вінницькому Державному центрі експертизи сортів рослин, а також у Дослідному сільськогосподарському виробництві ІФРГ НАН (Київська область) 115,1 та 108,5 ц/га відповідно в 2008 та 2012 роках.

АГРОТЕХНІЧНІ ВИМОГИ: технологія вирощування звичайна як для сортів високоінтенсивного типу. Сорт потребує, добре реагує і витримує високі фони мінерального живлення, формуючи на них високі врожаї. При цьому характеризується високою витривалістю до погіршених технологічних умов вирощування. Для забезпечення отримання високих урожаїв зерна необхідно проводити також захист рослин від шкідників та хвороб, особливо після викидання колосу, фунгіцидами типу альто супер, фалькон чи фолікур.

З метою отримання високоякісного зерна потрібно проводити третє підживлення сухими азотовими туками чи позакореневе підживлення карба­мідом N10-15 кг д.р. на га у фазі колосіння - молочна стиглість.

Норма висіву насіння 5,0-6,0 млн. схожих зерен на 1 га залежно від зони та вологозабезпечення. Сіяти треба в другій половині оптимальних строків.

ОСОБЛИВОСТІ СОРТУ:

- має подовжений період післязбирального спокою, що необхідно враховувати при визначенні схожості насіння;

- схильний до перехресного запилення, що спричиняє незначну варіабельність висоти стеблостою в межах основного фенотипу сторту;

- глибина загортання насіння повинна бути не більше 5-7 см.

 

 

Відгуки:

Відгук надіслано Відгук буде опубліковано після перевірки

Номер телефону або E-mail

Ваш запит надіслан. Наш менеджер зв'яжеться з вами.