Богдана

Купити насіння Богдана

Богдана

Пшениця озима м’яка

ОРИГІНАТОР: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім. В. М. Ремесла НААН.

ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИ на 2006 рік для вирощування у поліській, лісостеповій та степовій зонах України.

Забезпечує отримання високих і стабільних по роках урожаїв на різних фонах мінерального живлення. Сорт невибагливий до умов вирощування, має високу екологічну пластичність. Сильна пшениця. Заслуговує на значне розширення посівних площ у всіх зонах України.

БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ: сорт середньостебловий, інтенсивного типу, середньостиглий. Стійкий до вилягання. Морозостійкість висока. Посухостійкий. Середньостійкий до ураження борошнистою росою та бурою листковою іржею. Стійкий до осипання зерна.

ЯКІСТЬ ЗЕРНА: борошномельні та хлібопекарські властивості добрі й відмінні. Зерно Богдани містить 12,9–14,7% білка, 26,6–32,3% сирої клейковини, сила борошна 242–365 а.о., об’єм хліба із 100 г борошна 830–1110 мл, загальна оцінка хлібопекарських властивостей 4,2–5,0 бала. Відноситься до сильних пшениць.

ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ: сорт максимально адаптований до посушливих умов вирощування, високоурожайний, інтенсивного типу. За даними оригінатора (ІФРГ НАН України), за роки конкурсного випробування середній урожай Богдани становив 79,5 ц/га, що на 13,8 ц/га перевищувало урожайність національного стандарту. Урожай зерна в державному сортовивченні 2004 року в 42 сортодослідах становив 53,9 – 95,5 ц/га. Суттєві прибавки урожаю сорту Богдана до національних стандартів – 5,0–51,3 ц/га – отримано у 40 сортодослідах, у тому числі 10,7–51,3 ц/га – у 34 сортодослідах 19 областей України, що охоплюють зони Степу, Лісостепу та Полісся (Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Донецька, Чернівецька, Черкаська, Полтавська, Вінницька, Тернопільська, Київська, Чернігівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Житомирська, Волинська, Рівненська). Урожай зерна в державному сортовивченні 2005 року в 22 сортодослідах становив 50,2–98,2 ц/га. Суттєві прибавки урожаю сорту Богдана до національних стандартів – 4,9–15,2 ц/га – отримано у 10 сортодослідах, 7 областей України, що охоплюють зони Степу, Лісостепу та Полісся (Кіровоградська, Миколаївська, Чернівецька, Полтавська, Вінницька, Чернігівська, Рівненська). Максимальний урожай сорту – 95,5 ц/га – отримано у Вінницькому державному центрі експертизи сортів рослин (2004 р.), що на 51,3 ц/га перевищувало урожайність умовного стандарту та 98,2 ц/га – у Миргородській державній сортовипробувальній станції Полтавської області (2005 р.), що на 10,7 ц/га вище урожайності стандарту. За останні роки (2007–2012) урожай сорту в дослідному господарстві Інституту становив 84,8–102,0 ц/га.

АГРОТЕХНІЧНІ ВИМОГИ: сорт необхідно вирощувати за інтенсивною технологією з внесенням оптимальних доз мінеральних добрив. На високих фонах мінерального живлення для запобігання виляганню, необхідно вносити ретарданти. Для забезпечення отримання високих урожаїв зерна необхідно проводити також захист рослин від шкідників та хвороб, особливо після викидання колосу, фунгіцидами типу альто супер, фалькон чи фолікур. З метою отримання високоякісного зерна потрібно проводити третє підживлення сухими азотовими туками чи позакореневе підживлення карбамідом N10–15 кг на га у фазі колосіння –молочна стиглість. Норма висіву насіння 4,5–5,5 млн схожих зерен на 1 га залежно від зони та вологозабезпечення.

В нас ви можете придбати насіння сорту Богдана за найкращими цінами. 

Корисні посилання:
З усіми сортами пшениці озимої м’якої ви можете ознайомитись на сторінці: Пшениця озима М’яка
Ознайомитись з ціною сорту Богдана можна у Каталозі продукції

Відгуки:

Відгук надіслано Відгук буде опубліковано після перевірки

Номер телефону або E-mail

Ваш запит надіслан. Наш менеджер зв'яжеться з вами.