Пшениця озима м’яка

123

Особливості вирощування озимої пшениці вітчизняної селекції

Державне підприємство «Дослідне господарство «Елітне» завжди відрізнялось широким асортиментом сортів озимої пшениці. 2015 рік не став винятком.

Господарство іде в ногу з часом і пропонує до реалізації насіння найкращих сортів озимої пшениці вітчизняної селекції. Так, по непаровим попередникам, особливо по соняшнику, та на низьких агрофонах сталий врожай показують такі безості сорти озимої пшениці, як Досконала і Подолянка. В умовах Лісостепу і Полісся, з рясними опадами, перші місця можна віддати остистим сортам озимої пшениці Альянс, Розкішна, Смуглянка, Славна. В Степовій зоні кращими за врожайністю будуть найбільш посухостійкі сорти озимої пшениці Одеської селекції: Антонівка, Епоха, Ластівка.

2015 рік – рік новинок. Остисті сорти озимої пшениці Харківської селекції Запашна і Фермерка мають потенціал врожайності – 11 т/га. Дані сорти занесені в реєстр в 2014 році, відрізняються своєю універсальністю, можуть бути поширені по всій території України, стійкі до посухи, виляганню, морозу та до хвороб. Запашну і Фермерку можливо вирощувати по всіх попередниках та на різних агрофонах.

Вперше у 2015 р. господарство пропонує до реалізації насіння сорту озимої пшениці Статна селекції Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН (м. Харків). Сорт Статна середньорослий, придатний для вирощування в Степовій і Лісостеповій зонах України. Статна має високий потенціал врожайності, в господарствах Харківщини в виробничих умовах урожайність досягала 8-9 т/га. Підвищена зимостікійсть, толерантність до основних хвороб, міцне стебло, стійке до вилягання, якісне зерно – всі ці характеристики роблять даний сорт озимої пшениці гідним для поширення в Україні. В складах насіння сорту Статна не залежується!

Номер телефону або E-mail

Ваш запит надіслан. Наш менеджер зв'яжеться з вами.