Горох

Сорти гороху селекції Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН повністю відповідають сучасним вимогам високоінтенсивного виробництва, мають потенціал урожайності до 6,0 т/га, придатні до прямого комбайнування, відзначаються стійкістю до вилягання та обсипання, краще зарубіжних сортів пристосовані до кліматичних умов України.

Сорти Девіз і Модус вирізняються високою екологічною пластичністю, здатні переносити несприятливий вплив навколишнього середовища. З 2010 року сорт Девіз визнаний як національний стандарт. Сорти Харківської селекції придатні до поширення для зон Степу, Лісостепу, Полісся. Насіння сорту Отаман має меншу маса 1000 насінин, що дозволяє на 10-15 % зменшити витрати насіння на посів. Насіння сортів Царевич та Чекбек мають високі товарні та смакові якості. Різниця в тривалості вегетаційного періоду між сортами Царевич і Оплот у 8-10 днів дозволяє знівелювати можливий вплив несприятливих погодних умов та подовжити оптимальні строки збирання.

Реалізація максимального потенціалу сортів гороху селекції Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН є можливою лише в разі дотримання умов технології вирощування культури. При загальноприйнятій технології вирощування гороху особливо важливою є підготовка ґрунту. Вирівняне поле є гарантією дружних сходів та дозрівання і отримання якісного зерна. Також важливим фактором отримання якісного зерна є внесення гербіцидів, яке слід проводити у фазу 3-4 листків. Посіви гороху пошкоджуються гороховим зерноїдом (брухусом) і попелицями. За сприятливих для розвитку шкідників умов кожен може знизити урожай гороху більш ніж на 50 %. Брухус починає заселяти і пошкоджувати горох з початку цвітіння і до кінця формування бобів. Тому з появою перших квіток гороху посіви треба обробити інсектицидами, а потім обробіток повторити через 7 – 8 днів. Обприскування проти зерноїду одночасно є обробкою проти попелиць. Одразу після обмолоту і очистки насіння його перевіряють за пошкодженістю зерноїдом. Якщо чисельність живих екземплярів перевищує 10 шт./кг, насіння підлягає фумігації препаратами типу фостек у рекомендованих дозах.

Впровадження сортів гороху Харківської селекції при дотриманні технології вирощування дозволяє зекономити на витратах матеріально-технічних ресурсів, отримати якісне зерно з високим вмістом білка, а також збагатити землю азотом, що підвищить врожайність наступних культур.

Номер телефону або E-mail

Ваш запит надіслан. Наш менеджер зв'яжеться з вами.