В «Елітному» започатковано традицію: наприкінці польових робіт дружній колектив господарства разом з сім’ями відправляється у подорож до знакових і мальовничих місць України. В 2018 році було вирішено відвідати садиби Харківщини і Краснокутський дендропарк.

Першою у програмі екскурсії - садиба в Старому Мерчику. Палац було зведено в 1786–1788 роках дійсним статським радником Григорієм Шидловским, представником одного з найбільш знатних харківських дворянських родів. Одна з гіпотез свідчить, що проект садиби створювався архітектором Б. Растреллі. Будівля садиби оточена штучно створеним парком зі ставками і віковими деревами. Всього в парку налічується близько 30 видів різноманітних дерев.

Далі за програмою - екскурсія в Шарівку. Палац цукрозаводчика Леопольда Кеніга, мабуть, найвідоміша пам'ятка Харківщини. Оборонні вежі, фортечні зубці на воротах, стрілчасті вікна і інші архітектурні елементи надають палацу легкий дух середньовіччя. За часів господарювання Кеніга біля палацу був розбитий парк зі ставками, віковими деревами і садовими деревами. На території Шарівського палацу збережені стайні, фазанарій та господарські прибудови.

 Після обідньої перерви – прогулянка в одному із найстаріших дендропарків України, історія якого налічує понад 200 років. Краснокутський дендропарк вважається одним з найцікавіших зразків садово-паркової архітектури України XVIII століття. Заклав парк поміщик Іван Назарович Каразін, брат Василя Назаровича Каразіна, засновника Харківського університету.

За основну композиційну вісь Краснокутського дендропарку прийнято вододіл яру, який поступово переходить у широку балку. На днищі яру розташовані ставки, греблі, струмки.

Схили сформовані терасами. Доріжки облаштовані з урахуванням можливості огляду пейзажів і місцевих композицій із різноманітних рослин. Єдина широка алея дендропарку, обсаджена ялинами, проходить його південною околицею і починається відразу біля головного входу.

В парку є два ставка, три муловідстійника, чотири джерела-криниці з водою, що має лікувальні властивості.

На східному боці яру з монастирських часів збереглися підземні ходи. А в затишних куточках парку є альтанки.

Дерева в дендропарку в основному розміщені групами і ретельно підібрані. Блакитні та сріблясті хвойні посаджені на фоні, який підкреслює їхній колір. Поляни і окремі доріжки обсаджені яскраво квітучими кущами. Рослини, які в'ються, прикрашають альтанки, перголи, окремі дерева і спеціально побудовану для цього вежу.

На верхньому ставку є невеликий острів, насипаний ще Каразіними — так званий «Острів кохання», який з'єднаний з основною доріжкою містком. Сьогодні на ньому викладено з каменю дві обручки і встановлена альтанка. 

Екскурсія видалась дуже цікавою і пізнавальною. По дорозі додому колектив «Елітного» почав обговорювати, що відвідати у наступному році.