Восени цього року розпочато реалізацію насіння ярих культур. Традиційно великим попитом користується насіння гороху.

В ДП «ДГ «ЕЛІТНЕ» насіння гороху представлене сортами селекції Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва (м. Харків): Девіз, Царевич, Отаман. Дані сорти повністю відповідають сучасним вимогам високоінтенсивного виробництва, мають потенціал урожайності до 6,0 т/га, придатні до прямого комбайнування, відзначаються стійкістю до вилягання та обсипання, краще зарубіжних сортів пристосовані до кліматичних умов України.

З 2010 року сорт Девіз визнаний як національний стандарт. Сорти Харківської селекції придатні до поширення для зон Степу, Лісостепу, Полісся. При високій урожайності насіння сорту Отаман має меншу масу 1000 насінин, що дозволяє на 10-15 % зменшити витрати насіння на посів. Сорт Царевич має високі товарні та смакові якості. Різниця в тривалості вегетаційного періоду між сортами Царевич і Оплот у 8-10 днів дозволяє знівелювати можливий вплив несприятливих погодних умов та подовжити оптимальні строки збирання.

Впровадження сортів гороху Харківської селекції при дотриманні технології вирощування дозволяє зекономити на витратах матеріально-технічних ресурсів, отримати якісне зерно з високим вмістом білка, а також збагатити землю азотом, що підвищить врожайність наступних культур.