У суботу 25 листопада колектив Державного підприємства «Дослідного господарства «Елітне» разом із родинами відвідали славетне місто Запоріжжя.

Цікава мандрівка розпочалася із прогулянки по центру міста, фотосесії зі сталеваром Сашою Савченко та вчителькою Тетяною Левченко, героями культової кінострічки «Весна на Зарічній вулиці».

Далі екскурсанти ознайомились із величним ДніпроГЕСом. З одного боку Дніпро, здається, ось-ось торкнеться твоїх ніг, а в кількох метрах з іншого – прірва. Висота – десь як із даху стандартного 16-поверхового будинку.

Через ДніпроГЕС мандрівники рушили до о. Хортиця, де провели незабутні три години екскурсії.

Пішохідна прогулянка стежкою в північній околиці Хортиці – шлях, яким у 1843 році прогулювався Тарас Шевченко, запам’яталася мальовничими пейзажами та гранітними стелами з уривками з творів Кобзаря, присвячених Хортиці, Запорізькому краю, Дніпру й порогам.

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» дав змогу побачити на власні очі відтворений образ столиці Вольностей Війська Запорозького Низового. Екскурсанти відвідали житло та господарські будівлі степових лицарів, дізнались про побут та звичаї як запорожців, так і населення українських земель XVII-XVIIІ ст., відчули дух козацької доби.

Після «Запорізької Січі» мандрівники відвідали один з найбільших музеїв судноплавства в Європі. Одночасно він є і майстернею з відновлення стародавніх суден, козацьких чайок та артефактів, піднятих з дна Дніпра. Вік представлених експонатів сягає майже 300 років.

Після обідньої перерви екскурсанти відправились до автомобільного музею "Фаєтон", що знаходиться в промисловому районі серед ремонтних ангарів. "Фаєтон" володіє найбільшою у країні колекцією ретро-автомобілей, військової техніки, мотоциклів, зброї та найрізноманітніших артефактів минулого.

Екскурсія вийшла дуже насиченою і надовго запам’ятається в наших серцях. Маємо надію, що виїздом до Запоріжжя ми започаткуємо традицію «Елітного» мандрувати колективом до найцікавіших місць країни.