Підготовлено до реалізації насіння соняшнику гібрид "Форвард". В 2015 році площа ділянки гібридизації становила 110 га. Гібрид був вирощений з дотриманням усіх технологічних вимог, в першу чергу - просторової ізоляції не менше 3,5 км. На ділянці гібридизації своєчасно були проведені сортопрополювання, що дало змогу забезпечити найвищу генетичну чистоту насіння.  Після очищення було отримано 75 т. високоякісного насіння. Господарство протруює посівний матеріал для реалізації із застосуванням протруйника "Роял-Фло"  з додаванням "Дерозалу", що дає додатковий захист від ураження несправжньою борошнистою росою рослин на ранніх стадіях розвитку. 

Простий міжлінійний гібрид лінолевого типу.

ОригінаторІнститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН.

Занесений до Реєстру сортів рослин України з 2008 року для вирощування в Степовій та Лісостеповій зонах України.

Сортовирізняльні ознаки: висота рослини – 180 см; кошик злегка випуклої форми діаметром до 20 см; лушпинність – 22 %; панцирність - 99,7 %; маса 1000 насінин до 60 г; вміст олії в насінні до 49,8 %.

Біологічні особливості: група стиглості – середньоранній, вегетаційний період - 108 діб. Стійкість до вилягання – висока. Стійкість до обсипання – висока. Стійкість до ураження несправжньою борошнистою росою – висока. Стійкість до ураження вовчком – висока. Досить витривалий до посухи та ураження кореневими гнилями.

Господарські ознаки: найбільш поширений у виробництві, високоврожайний простий гібрид Форвард має потенціал урожайності – 4,4 т/га.

Особливості технології вирощування: рекомендована густота –  50 тис./га. Підготовка ріллі і посівного матеріалу згідно прийнятих технологій. Потребує внесення мінеральних добрив N40P40K40.