Особливості виробництва насіння ярого тритикале

в ДП «ДГ «ЕЛІТНЕ» ІР НААН» Харківського району, Харківської області

Така сільськогосподарська культур, як яре тритикале, характеризується невибагливістю до попередників і невибагливістю до слабких бонітетів ґрунту. При пізніх строках сівби та при внесенні мінімальних доз мінеральних добрив яре тритикале дає більший урожай ніж яра пшениця, що дозволяє отримати більші прибутки. Яре тритикале має здатність інтенсивно засвоювати поживні речовини, також яре тритикале характеризується підвищеною стійкістю до весняних заморозків, посухи, ураженню хворобами та пошкодженню шкідниками.

За зовнішнім виглядом і смаковими якостями хліб з ярого тритикале практично не відрізняється від пшеничного. Висока якість клейковини дозволяє використовувати борошно ярого тритикале для виготовлення сортосумішей з пшеничним борошном низької якості. Біохімічні властивості зерна ярого тритикале дозволяють використовувати зерно у круп’яному виробництві та для отримання крохмалю. Також зерно ярого тритикале використовується для виробництва високоякісного спирту.

Технологія вирощування ярого тритикале така сама, як і для ярої пшениці, ярого ячменю.

В минулі роки аграрії зіткнулися з проблемою обмолоту зерна ярого тритикале, зерно старих сортів ярого тритикале погано вимолочувалось. Але на даний час вітчизняні селекціонери усунули даний недолік.

Таким чином, понесення більш низьких фінансових затрат та отримання врожаю навіть при самих несприятливих умовах, робить яре тритикале привабливою культурою для вирощування на території України. І що головне, аграрії це розуміють і поступово нарощують площі посіву ярого тритикале.

 

Інформація про виробництво насіння ярого тритикале за період 2012-2014рр. 

по ДП «ДГ «ЕЛІТНЕ» ІР НААН» Харківського району, Харківської області

Рік

Площа, га

Валовий збір, т

Урожайність, ц/га

Вихід насіння, т

Вихід насіння, %

2012 р.

29,3

62,6

21,4

31,4

50,2

2013 р.

27,4

58,4

24,4

37,0

63,9

2014 р.

49,0

133,3

27,2

58,0

43,5

 

Директор ДП «ДГ «ЕЛІТНЕ» ІР НААН»                                 В. В. Орлов

Головний агроном                                                             С. О. Величко 

Головний економіст                                                               О. О. Ріпун